Консультативна місія ЄС вперше відвідала Черкаси
Листопад 26, 2015![](https://www.euam-ukraine.eu/wp-content/uploads/2015/11/Cane_web_tqNW41cF4M.jpg)
Його звуть Норд. Він – один з собак-шукачів наркотиків, яка допомагає митникам по всій Україні. Демонстрацію навичок Норда організували регіональні митники на митному терміналі «Черкаси-Південний». За тестом спостерігала команда Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС). Норд продемонстрував надзвичайні навички, а команду місії тепло зустріли в регіоні.
![](/data/image_db/news/Cane_web_tqNW41cF4M.jpg)
Це був перший візит співробітників відділу з питань регіонального співробітництва місії в Черкаси. Вісім днів їхнього перебування були повністю зайняті зустрічами з десятками інституцій. Команда місії мала можливість оцінити та відмітити, в першу чергу, надзвичайно відкриту позицію українських колег. Цікаво, що перша розмова, у день прибуття команди місії, мала місце з Юрієм Ткаченком, головою обласної державної адміністрації. Він продемонстрував свою відкритість, запросивши на зустріч також представників поліції, інших правоохоронних органів та центрів надання безоплатної правової допомоги.
![](/data/image_db/news/20151118_162039 (002)_web_fi3qLxffHk.jpg)
Помітні змішані почуття розчарування та незгасної надії. «Ми поки що не бачили реальних реформ», — так часто кажуть наші колеги на регіональному рівні, які, в той самий час, не припиняють сподіватися на зміни та подолання корупції. Хоча позитивні зміни є – поліція та прокуратура почали координувати діяльність у напрямку створення нової організаційної структури. Новий очільник поліції, пан Владислав Пустовар, був призначений минулого року під тиском громадянського суспільства. Певні результати вже помітні, починаючи з його спроможності більше взаємодіяти з громадськістю, включно зі ЗМІ та неурядовими організаціями.
![](/data/image_db/news/P1000513_web_7UgkKnyq_d.jpg)
«Без залучення всього суспільства ви не матимете ефективної та прозорої безпеки», — відмітив Тійт Мацулевич, стратегічний радник КМЄС з комунікацій, в інтерв’ю регіональним теле- та радіостанціям, а також незалежному агентству новин. Інтерес ЗМІ до місії був ще одним позитивним сигналом. Шлях до співпраці з регіоном, що прагне конкретних результатів, впевнено прокладається.